Jesteś tutaj: Strona główna» Gwiazdy Polsatu

Kalendarium


Gwiazdy Polsatu

Maciej Rock

Typ, który nie ma garnituru, bo nie musi go nigdzie zakładać. Dziennikarz muzyczny, radiowiec, prezenter, człowiek, który wspierał polskie gwiazdy w ich pierwszych krokach na scenie programu „Idol”. Pierwszą pracę w mediach rozpoczął w radiu TOK FM, gdzie wraz z Igorem Sokołowskim był autorem kontrowersyjnego programu „Sułtani nocy”.

 

Widzowie Telewizji POLSAT znają go z programu „Się Kręci”, gdzie swoją bezpośredniością i wrodzoną sympatią zjednuje sobie gwiazdy i widzów. W TV4 prowadził ostatnią edycję "Big Brother 4.1 Show". Nie boi się nowych wyzwań, świetnie radzi sobie zarówno na koncertach plenerowych, jak i w studiu telewizyjnym. Jego największą pasją jest jednak rodzina i mała córeczka Hania.

Więcej

Agnieszka Popielewicz

Przygoda Agnieszki Popielewicz z telewizją rozpoczęła się od… wygranej w konkursie piękności „Matka i córka”. Nagrodą główną był udział w talk-show „Ciao Darwin”. Właśnie wtedy Agnieszka połknęła telewizyjnego bakcyla i wkrótce zaczęła próbować swoich sił przed kamerą.

 

Uznanie i sympatię widzów zyskała za sprawą felietonów pt. „Babskim okiem” nagrywanych dla programu „Się kręci” w Polsacie. Razem z Maćkiem Rockiem i Maćkiem Dowborem stworzyła wspaniały zespół reporterski, prezentujący najważniejsze wydarzenia kulturalne i towarzyskie. Szczególnym wyróżnieniem dla Agnieszki Popielewicz było prowadzenie najważniejszych imprez organizowanych w ostatnim czasie przez Telewizję POLSAT – u boku Krzysztofa Ibisza prowadziła Wielką Galę Jubileuszową z okazji 15-lecia stacji, a w towarzystwie największych Gwiazd Polsatu współprowadziła Sylwestra w Krakowie.

Więcej

Bożydar Iwanow

Z Polsatem związany od wielu lat. Jest „wychowankiem” Andrzeja Zydorowicza, bo swą pracę jeszcze w czasie studiów rozpoczynał w katowickim ośrodku regionalnym TVP. W 1998 r. już jako komentator „Dwójki” pojechał na Mistrzostwa Świata do Francji, a rok później został najmłodszym w historii TVP sprawozdawcą finału europejskiego pucharu (PZP).

 

W barwach Wizji Sport komentował pamiętne eliminacje do MŚ 2002, które zakończyły się powrotem biało-czerwonych po 16 latach na Mundial. W Polsacie od 2002 roku. Był zarówno na MŚ w Korei i Japonii, jak i Niemczech (2006), komentował dziesiątki spotkań Champions League, specjalizuje się także w lidze szkockiej i holenderskiej. W 2006 roku nominowany do nagrody „Dziennikarz Roku”. Jest felietonistą „Przeglądu Sportowego i „DJ Magazine” (jego drugą pasją po piłce nożnej jest muzyka klubowa). W 2008 roku komentował Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2008 – był głównym gospodarzem studia. 12 sierpnia 2009 r. „Rzeczpospolita” opublikowała (na zlecenie GFK Polonia) ranking najlepiej ocenianych komentatorów piłkarskich w Polsce, w którym Iwanow zajął 3 miejsce.

Więcej

Krzysztof Ibisz

Od kilkunastu lat znajduje się w czołówce rankingów popularności. Obok Maryli Rodowicz jest najbardziej rozpoznawalną gwiazda show-biznesu i najbardziej lubianym prezenterem telewizyjnym, laureatem trzech Wiktorów oraz dwóch Telekamer.

Krzysztof ma dwóch synów. Nie bez kozery szczyci się sylwetką sportowca, bowiem większość swojego wolnego czasu poświęca różnorakim dyscyplinom sportowym. Po pracy odwiedza siłownię. Aktywnie uprawia także fitness, bieganie, nurkowanie i boks. Krzysztof Ibisz to jednak przede wszystkim zwierzę telewizyjne. „Za każdym razem, gdy staję przed kamerą wstępuje we mnie olbrzymia energia. To uczucie, którego nie jestem w stanie z niczym porównać. Wtedy wiem, że żyję i czuję się jak ryba w wodzie” – mówi. Jak godzi wszystkie zajęcia? Kiedy brakuje mu czasu, przypomina sobie „Traktat o dobrej Robocie" Tadeusza Kotarbińskiego: „Jeżeli masz za mało wolnego czasu, weź sobie dodatkowe zajęcie”.

Więcej

Marek Horczyczak

Marek Horczyczak od 1994 roku związany jest z Telewizją POLSAT. Pracował jako prezenter magazynu muzycznego „Gramy", gdzie m.in. przeprowadzał wywiady z gwiazdami, realizował felietony kulturalne, relacje z wydarzeń świata showbiznesu i kultury. Pod koniec 1994 roku został prowadzącym serwis „Pogoda" na antenie Polsatu. Współtworzył i prowadził magazyn edukacyjno - przyrodniczy dla dzieci i młodzieży „Bractwo Białego Orła", który był emitowany na antenie Polsatu w latach 1995 - 1996. W 1998 roku został szefem redakcji „Pogody".

 

Marek Horczyczak to osoba ceniąca naturę i obcowanie z przyrodą, propagująca zdrowy styl życia. Dlatego do klasycznego serwisu pogodowego wprowadził informacje o wpływie pogody na organizm człowieka, czyli biomet. Jest autorem wielu przysłów pogodowych, np. „Gdy synoptyk się pomyli - deszcz Cię zmoczy w każdej chwili", „Żubrom ostry mróz nie szkodzi  - bo żubr w grubym futrze chodzi", „Słońce świeci zawsze - lecz chmury nie dają mu dotrzeć tu z góry" i wiele innych.

Oprócz prowadzenia serwisu „Pogoda" emitowanego po „Wydarzeniach" w Polsacie, Marek Horczyczak z zespołem, przygotowuje serwis pogodowy na antenę kanału Polsat News. Najświeższe prognozy pogody w Polsat News można oglądać codziennie co pół godziny.

 

Marek Horczyczak jest członkiem prestiżowej organizacji międzynarodowej przy Komisji Europejskiej CBN-E (Climat Broadcasters Network Europe) zrzeszającej meteorologów, klimatologów, prezenterów pogody z całej Europy.

 

Pasją Marka Horczyczaka są chińskie sztuki walki. Zdobył złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Polski Wu Shu (1996r.), a także w 2003 roku był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata Wu Shu w Macau. Jest instruktorem wushu - taiji, prowadzi szkołę sztuk walk. W wolnych chwilach jeździ na nartach i gra w siatkówkę.

Więcej

Jarosław Gugała

Dziennikarz i dyplomata, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji POLSAT.

Telewizyjną karierę dziennikarską rozpoczął w 1990 roku w nowo powstałych Wiadomościach TVP, początkowo jako reporter, potem także wydawca i prezenter. Po 3 latach został dyrektorem I programu TVP, a potem dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. W późniejszym okresie prowadził programy publicystyczne, m.in. „W centrum uwagi”. Karierę dziennikarską przerwał na kilka lat i w 1999 roku objął stanowisko ambasadora Polski w Urugwaju. Po 5 latach widzowie znowu zobaczyli go na szklanym ekranie, jako prowadzącego program Telewizji POLSAT „Informacje”. Obecnie Jarosław Gugała kieruje zespołem „Wydarzeń”. Prowadzi także główne wydanie serwisu oraz program na antenie Polsat News „Gość Wydarzeń”. Współpracuje z wieloma redakcjami, m.in. jest felietonistą tygodnika „Newsweek”, publikuje artykuły i felietony w portalu Wirtualna Polska, współpracuje z radiem PiN jako komentator wydarzeń politycznych.

 

Jarosław Gugała jest także tłumaczem poezji i piosenek literackich. Od początku lat 80. występuje i nagrywa płyty z „Zespołem Reprezentacyjnym – grupą muzyczną zajmującą się wykonywaniem zagranicznych piosenek literackich. Jest absolwentem Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także ekonomiczne studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Zajmuje się tematyką latynoamerykańską oraz integracją międzynarodową. Publikuje w wydawnictwach naukowych.

Więcej

Dorota Gawryluk

Dziennikarka, publicystka i prezenterka telewizyjna. Prowadząca główne wydanie „Wydarzeń”.

 

Według rankingu przygotowanego przez MillwordBrown SMG/KRC dla „Faktu” Gawryluk w marcu 2009 została uznana przez Polaków za osobę najbardziej godną zaufania. Jej wiarygodność potwierdza także nagroda Ostre Pióro, które otrzymała od BCC za krzewienie wiedzy ekonomicznej. Jest laureatką nagrody prezesa TVP Jana Dworaka za wyznaczanie standardów dziennikarskich w programach „Wiadomości” i „Forum”. Gawryluk zdobyła także szereg nominacji do wielu prestiżowych nagród m.in. do nagrody im. Andrzeja Wojciechowskiego za program „Dorota Gawryluk konfrontacje”, który nadawany był na antenie Telewizji POLSAT, a także do Wiktorów oraz  "Telekamer". Otrzymała również nominację do diamentu telewizyjnego Gazety Wyborczej.

 

Gawryluk karierę dziennikarską rozpoczęła na początku lat 90. w Telewizji POLSAT jako reporterka, a następnie prowadząca i wiceszefowa „Informacji” oraz „Politycznego Graffiti”. Następnie została szefową publicystyki Telewizji POLSAT, stworzyła wówczas program „Interwencja” i była jego opiekunką merytoryczną. Od listopada 2004 przez trzy lata była główną twarzą „Wiadomości” TVP. Od 7 maja 2007 pełniła funkcję członka zarządu ds. programów publicystycznych i informacyjnych TV Biznes. Prowadziła tam również autorski program publicystyczny „Sam na sam”. Przez wiele lat prowadziła audycje radiowe w radiu TOK FM "Poranek w radiu TOK FM", a także w radiowej Jedynce "Sygnały Dnia" i „W samo południe".

 

Dorota Gawryluk od czerwca 2008 roku jest twarzą Telewizji Polsat i Polsat News. Na antenie Polsatu od czerwca 2008 do lutego 2009 emitowany był jej autorski program publicystyczny „Dorota Gawryluk konfrontacje”. Natomiast w Polsat News w tym okresie prowadziła pasmo „To był dzień” i program „Sam na sam”. Od lutego 2009 roku Gawryluk prowadzi w Polsacie główne wydanie „Wydarzeń” na zmianę z Jarosławem Gugałą. W Polsat News natomiast rozmawia z czołowymi politykami w cyklu „Gość Wydarzeń”. Dorota Gawryluk jest także publicystką tytułów: „Dziennik.Gazeta Prawna”, „Fakt” i „Super Express”.

Więcej

Maciej Dowbor

Dziennikarz i prezenter telewizyjny. Swoją karierę dziennikarską zaczynał w redakcji sportowej Programu III Polskiego Radia. Potem trafił do zespołu tworzącego kanał TVN24.
Był gospodarzem studia olimpijskiego Salt Lake City 2002 i Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Korea Japonia 2002.

Od roku 2005 związany jest z Telewizją POLSAT. Współprowadził ważne koncerty w Telewizji POLSAT, m. in. Sopot TOPtrendy Festiwal i Galę Sylwestrową. Relacjonował również cykl zawodów „Red Bull Air Race”. Jest jednym z gospodarzy programu „Się kręci”, w którym prezentowane są najważniejsze wydarzenia kulturalno – towarzyskie, a także dziennikarzem serwisów sportowych „Wydarzeń”.

Więcej

Mateusz Borek

Ma na swoim koncie trzy „Piłkarskie Oscary” dla najlepszego komentatora w kraju. Dwukrotnie – w 2008 i 2009 roku - nominowany do nagrody Telekamery TeleTygodnia. Karierę zawodową rozpoczynał w Canale + i Eurosporcie, w którym w 1998 roku komentował Mistrzostwa Świata we Francji, a w 2000 r. Mistrzostwa Europy rozgrywane w Belgii i Holandii. W roku 2000 rozpoczął pracę w Telewizji POLSAT, gdzie komentował w sumie sześć finałów elitarnej Ligi Mistrzów UEFA oraz Mistrzostwa Świata 2002 i 2006 roku. Najmłodszy w historii polskiej telewizji komentator finału mistrzostw świata. Komentował Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2008 w Polsacie. Stale współpracuje z prasą (m.in. z „Dziennikiem”).

 

Wizytówką Mateusza Borka są także programy publicystyczne, m. in. „SuperGol”, „Piłkarski Salon”, „Studio Futbol”, „2x45 minut”, a obecnie „Cafe Futbol”. Pasjonat boksu, od 10 lat gospodarz studia bokserskiego, m.in. w Polsacie. 12 sierpnia 2009 r. „Rzeczpospolita” opublikowała (na zlecenie GFK Polonia) ranking najlepiej ocenianych komentatorów piłkarskich w Polsce, w którym Borek zajął wysokie 2 miejsce.

Więcej