Jesteś tutaj:Strona główna»Polecamy

Kalendarium

Gala 25-lecia Telewizji Polsat

 

Od 4 godzin dziennie do największej stacji telewizyjnej w Polsce, czyli 25 lat Telewizji Polsat

 

Od ćwierć wieku Telewizja Polsat gości codziennie w domach Polaków! Pierwsza komercyjna stacja telewizyjna rozpoczęła nadawanie 5 grudnia 1992 roku. Kultowe filmy i seriale, programy rozrywkowe na światowym poziomie, rzetelne informacje oraz transmisje z wielkich wydarzeń sportowych – tak zdobyliśmy sympatię milionów naszych wiernych widzów, stając się dla nich oknem na świat.

 

Swoje 25-lecie Telewizja POLSAT świętowała 11 grudnia o godzinie 20.00 – widzowie zobaczyli galę z Teatru Wielkiego w Warszawie, gdzie odbył się niepowtarzalny, multimedialny spektakl. Było dużo znakomitej muzyki w wykonaniu cenionych artystów oraz  materiały wspomnieniowe od których nie jednemu z widzów zakręci się łza w oku. Ważnym elementem transmisji były wyjątkowe efekty specjalne, jakich w żadnej polskiej telewizji nie widział dotąd nikt. Nic dziwnego, bo Polsat to niekwestionowany lider w realizacji spektakularnych koncertów, gal i festiwali. Stacja wykreowała wiele cenionych marek: Sopot TOPtrendy Festiwal, Sylwestrowa Moc Przebojów, Polsat SuperHit Festiwal, Disco pod Gwiazdami, czy Roztańczony PGE Narodowy. Z Telewizją Polsat współpracują najpopularniejsi i utytułowani artyści, których oczywiście nie zabrakło podczas Gali 25-lecia. Wśród nich usłyszeliśmy między innymi: Marylę Rodowicz, Agnieszkę Chylińską, Sylwię Grzeszczak, Grzegorza Markowskiego i Perfect, Ewę Farną, Annę Wyszkoni, Natalię Szroeder, Igora Herbuta i LemON, Piotra i Wojciecha Cugowskich, Pawła Kukiza i Jana Borysewicza, Bednarka, grupę Enej oraz „czterech tenorów”, których występ był dla widzów prawdziwą niespodzianką. O oprawę muzyczną wieczoru zadbała Orkiestra Tomka Szymusia.

 

Więcej

Foto Models Poland 2017

15 najpiękniejszych dziewczyn z całej Polski na greckiej wyspie Kreta zawalczy o tytuł Foto Models 2017. Ten malowniczy zakątek Grecji słynie przede wszystkim ze słonecznego i ciepłego klimatu, szerokich plaż, szafirowego morza oraz zabytków z różnych epok. Uczestniczki tego konkursu piękności po przylocie na miejsce i zakwaterowaniu w luksusowym hotelu wyruszają, by odwiedzić najbardziej niezwykłe zakątki Krety. Pierwszym etapem wycieczki będzie miejscowość wypoczynkowa Agios Nikolaos, położona w malowniczej Zatoce Mirabello. Kolejną atrakcją, przygotowaną dla finalistek, jest wyjazd do Aqua Parku w mieście Heraklion. Te chwile relaksu pozwolą im przygotować się do udziału w finałowej gali, podczas której zaprezentują się one w różnorodnych strojach. Która z pięknych Polek w tym roku zdobędzie tytuł Foto Models?

 

Więcej

Wielkie Kolędowanie z Polsatem Warszawa 2016

 

Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2016

Kolędowanie ma w Polsce wielowiekową tradycję, którą rokrocznie przypominamy, przygotowując dla naszych widzów specjalny koncert. W tym roku najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu plejady wspaniałych artystów zabrzmią w murach neogotyckiej katedry pw. świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze. Wśród wykonawców zobaczymy między innymiKrzysztofa Krawczyka, Ewę Farną, Zbigniewa Wodeckiego, Urszulę, Eneja, Margaret, Piotra Kupichę, Grzegorza Hyżego, Kasię Stankiewicz i Natalię Szroeder. Wykonawcom towarzyszyła będzie orkiestra Tomasza Szymusia oraz zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem – Warszawa 2016” już w Wigilię o godzinie 17.20 w Telewizji Polsat.

Strzelista sylwetka warszawsko-praskiej katedry jest od ponad 100 lat stałym elementem krajobrazu prawobrzeżnej Warszawy. Surowe wnętrza trzynawowej bazyliki z transeptem zarówno w formie jak i układzie nawiązują do tzw. gotyku mazowieckiego i przez znawców architektury traktowane są jako wzorzec w budownictwie sakralnym. W Wigilijny wieczór katedra świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika będzie miejscem szczególnym. To w jej wnętrzach zabrzmią niemal wszystkie najważniejsze polskie kolędy i pastorałki, od tej najstarszej, XVI - wiecznego chorału „Anioł pasterzom mówił” w wykonaniu Ewy Farny, aż po te z przełomu drugiej połowy XVII i pierwszej połowy XVIII wieku, kiedy nastąpił prawdziwy rozkwit polskiej kolędy. Z tego okresu usłyszymy m.in „W żłobie leży” w wykonaniu Grzegorza Hyżego, do której słowa napisał Piotr Skarga. „Dzisiaj w Betlejem” zaśpiewa artysta, któremu kolędy są szczególnie bliskie sercu - Krzysztof Krawczyk, a Urszula, Natalia Szroeder i Kasia Kołeczek zaśpiewają „Gdy śliczna panna”. W koncercie będzie również można posłuchać XIX wiecznych kolęd bez których trudno dziś sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia. Wśród nich pojawią się m.in. „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka, „Mizerna cicha”, którą zaśpiewają Zbigniew Wodecki i Ewa Farna oraz „Lulajże Jezuniu”, której motywy wykorzystał Fryderyk Chopin w Scherzo h-moll. Tę kolędę zaśpiewa duet Urszula i Krzysztof Krawczyk. W Wigilijny wieczór będzie można posłuchać również silnie związanych z ludową tradycją pastorałek „A wczora z wieczora”, „Skrzypi wóz”, „Gore gwiazda Jezusowi”, które wykona zespół Enej. Inną pochodzącą z Podhala pastorałkę „Oj maluśki, maluśki” wspólnie zaśpiewają Kasia Stankiewicz, Zbigniew Wodecki  i Kasia Kołeczek. W „Wielkim kolędowaniu z Polsatem” wystąpi również gwiazda polskiego popu Margaret. Wokalistka  zaśpiewa jedną z najbardziej znanych na świecie kolęd „Cichą noc”, do której polskie słowa napisał w 1930 roku Piotr Maszyński oraz „Z narodzenia Pana”.

W wigilijny wieczór na scenie zagości również Piotr Cyrwus i wraz z dziećmi wykona pastorałkę „O  Józefie czego chcecie”. W finale wszystkich artystów usłyszymy w słynnej majestatycznej kolędzie w rytmie poloneza „Bóg się rodzi”, którą napisał Franciszek Karpiński.

Więcej
1 2 3 4 5 6 7 8