Jesteś tutaj:Strona główna»Nowości

Kalendarium

Mała prosiła żeby jej nie zabijać

Jest to niewiarygodnie drastyczna historia pedofila, który w internetowej korespondencji przez lata opisuje swoją bestialską działalność - rzekome porwania, gwałty i morderstwa kilkuletnich dziewczynek. Pedofil był już poszukiwany w latach 2008-2013 jednak sprawa została umorzona ze względu na brak możliwości ustalenia miejsca pobytu podejrzanego.

PREMIERA18.01.2017, godz. 23:00

EMISJAPolsat News, 18 stycznia, 23:00

Więcej

Święta z Disco Polo Music - Disco Polo Music

Wyjątkowe wywiady, najlepsze kolędy i pastorałki w wykonaniu gwiazd muzyki disco w Wigilię na antenie Disco Polo Music.

EMISJA24 grudnia, 15:00, 22:00

Więcej

Kolędowanie z Fundacją Polsat

W Wigilię Telewizja Polsat wprowadzi widzów w radosną atmosferę oczekiwania i zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w programie „Kolędowanie z Fundacją POLSAT” o godzinie 15:25. W trakcie programu przedstawione zostaną także efekty działań i osiągnięcia Fundacji POLSAT w ciągu ostatnich 20 lat.

EMISJA24 grudnia, 15:25

Więcej

Wielkie Kolędowanie z Polsatem Warszawa 2016

 

Wielkie Kolędowanie z Polsatem - Warszawa 2016

Kolędowanie ma w Polsce wielowiekową tradycję, którą rokrocznie przypominamy, przygotowując dla naszych widzów specjalny koncert. W tym roku najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu plejady wspaniałych artystów zabrzmią w murach neogotyckiej katedry pw. świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze. Wśród wykonawców zobaczymy między innymiKrzysztofa Krawczyka, Ewę Farną, Zbigniewa Wodeckiego, Urszulę, Eneja, Margaret, Piotra Kupichę, Grzegorza Hyżego, Kasię Stankiewicz i Natalię Szroeder. Wykonawcom towarzyszyła będzie orkiestra Tomasza Szymusia oraz zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem – Warszawa 2016” już w Wigilię o godzinie 17.20 w Telewizji Polsat.

Strzelista sylwetka warszawsko-praskiej katedry jest od ponad 100 lat stałym elementem krajobrazu prawobrzeżnej Warszawy. Surowe wnętrza trzynawowej bazyliki z transeptem zarówno w formie jak i układzie nawiązują do tzw. gotyku mazowieckiego i przez znawców architektury traktowane są jako wzorzec w budownictwie sakralnym. W Wigilijny wieczór katedra świętych Michała Archanioła i Floriana Męczennika będzie miejscem szczególnym. To w jej wnętrzach zabrzmią niemal wszystkie najważniejsze polskie kolędy i pastorałki, od tej najstarszej, XVI - wiecznego chorału „Anioł pasterzom mówił” w wykonaniu Ewy Farny, aż po te z przełomu drugiej połowy XVII i pierwszej połowy XVIII wieku, kiedy nastąpił prawdziwy rozkwit polskiej kolędy. Z tego okresu usłyszymy m.in „W żłobie leży” w wykonaniu Grzegorza Hyżego, do której słowa napisał Piotr Skarga. „Dzisiaj w Betlejem” zaśpiewa artysta, któremu kolędy są szczególnie bliskie sercu - Krzysztof Krawczyk, a Urszula, Natalia Szroeder i Kasia Kołeczek zaśpiewają „Gdy śliczna panna”. W koncercie będzie również można posłuchać XIX wiecznych kolęd bez których trudno dziś sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia. Wśród nich pojawią się m.in. „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka, „Mizerna cicha”, którą zaśpiewają Zbigniew Wodecki i Ewa Farna oraz „Lulajże Jezuniu”, której motywy wykorzystał Fryderyk Chopin w Scherzo h-moll. Tę kolędę zaśpiewa duet Urszula i Krzysztof Krawczyk. W Wigilijny wieczór będzie można posłuchać również silnie związanych z ludową tradycją pastorałek „A wczora z wieczora”, „Skrzypi wóz”, „Gore gwiazda Jezusowi”, które wykona zespół Enej. Inną pochodzącą z Podhala pastorałkę „Oj maluśki, maluśki” wspólnie zaśpiewają Kasia Stankiewicz, Zbigniew Wodecki  i Kasia Kołeczek. W „Wielkim kolędowaniu z Polsatem” wystąpi również gwiazda polskiego popu Margaret. Wokalistka  zaśpiewa jedną z najbardziej znanych na świecie kolęd „Cichą noc”, do której polskie słowa napisał w 1930 roku Piotr Maszyński oraz „Z narodzenia Pana”.

W wigilijny wieczór na scenie zagości również Piotr Cyrwus i wraz z dziećmi wykona pastorałkę „O  Józefie czego chcecie”. W finale wszystkich artystów usłyszymy w słynnej majestatycznej kolędzie w rytmie poloneza „Bóg się rodzi”, którą napisał Franciszek Karpiński.

Więcej
1 2 3 4 5